Rok 2019

 

 

 

 

8 stycznia, jak co roku, nasza wspólnota adorowała SŁOWO, które stało się Ciałem. Po mszy św. adorowaliśmy Przenajświętszy Sakrament rozważając św. Franciszka.


Podczas mszy św. (16 stycznia) w intencji III Zakonu, Siostra Iwona zdecydowała się wstąpić do Postulatu, chcąc żyć charyzmatem św. Franciszka.

 


Dzień po Świętach przeżywaliśmy we wspólnocie spotkanie braterskie, na którym dzieliliśmy się jajeczkiem i innymi smakołykami. Radość ze świętowania Zmartwychwstania Pańskiego gości w naszych sercach.

 


11 maja (sobota) w kościele św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu odbyło się spotkanie wspólnot Regionu wrocławskiego z okazji 40 - lecia zatwierdzenia odnowionej Reguły Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. W programie spotkania była Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja wygłoszona przez Asystenta narodowego o. Zdzisława Gogolę OFM Conv., następnie Eucharystia i homilia wygłoszona przez Asystenta Regionu i naszej wspólnoty o. Tomasza Krygiera OFM Cap., a także spotkanie braterskie z wspólnym posiłkiem.

 


 Dzięki naszemu Asystentowi udało nam się zorganizować 19 maja "Niedzielę powołaniową do FZŚ". Na każdej Mszy św. specjalne kazanie wygłaszał o. Tomasz Krygier OFM Cap., a Siostry i Bracia dawali świadectwo swojego powołania do III Zakonu.


W sobotę 25 maja III Zakon i Młodzież Franciszkańska TAU zorganizowali Franciszkański Dzień Skupienia. Temat przewodni brzmiał: Jak rozpoznać Ducha Pańskiego wg. św. Franciszka.

Spotkanie rozpoczęło się Konferencją wygłoszoną przez Brata dr Radosława Pasztaleniec OFM Cap. z Krakowa. Kolejnym punktem dnia franciszkańskiego była Adoracja Najświętszego Sakramentu i Eucharystia. Na zakończenie spotkaliśmy się na agapie w ogródku kapucyńskim, razem ze wspólnotami z Głogowa, Zielonej Góry i Żar.

 


 W czwartek 13 czerwca  obchodziliśmy uroczystość odpustową św. Antoniego z Padwy, Patrona naszej Parafii. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił o. Stanisław Glista OFMConv. proboszcz parafii św. Franciszka w Zielonej Górze.
W darze dla Parafii Franciszkański Zakon Świeckich ufundował nowy relikwiarz świętemu Antoniemu.

Foto: Andrzej Wrzeszcz