Rok 2018

 

 

 

Stało się już tradycją, że w okresie bożonarodzeniowym spotykamy się w kościele na adoracji Nowonarodzonego Dzieciątka. Dzisiaj 4 stycznia, po mszy św. wieczornej, adorowaliśmy Pana Jezusa w ubogiej stajence, rozważając przykłady zaczerpnięte z przedstawienia św. Franciszka w Greccio.

 


21 kwietnia w Nowej Soli przeżywaliśmy dzień skupienia FZŚ, a także to był dzień świętowania jubileuszu 15-lecia istnienia wspólnoty MF TAU. Rozpoczęliśmy jutrznią ten nasz wspólny dzień skupienia, dziękując Bogu za to, że nas powołał do FZŚ i MF TAU i obficie nam błogosławi. Przez ten dzień przeprowadził nas wikariusz prowincjonalny brat Tomasz Protasiewicz. Poprzez konferencję, kazanie i nabożeństwo starał się nam przybliżyć duchowość Tau, wskazywał jak szczególne znaczenie miała dla św Franciszka. Na specjalnym nabożeństwie Tau zostaliśmy na czołach naznaczeni tym znakiem. Nasi bracia kapucyni odnowili swoje śluby zakonne i my siostry i bracia z FZŚ odnowiliśmy naszą profesje. Na tym dniu skupienia spotkały się wspólnoty FZŚ z Nowej Soli, Zielonej Góry, Głogowa i Żar i nasza młodzież z MF TAU.

br. Tomasz Brzóz przełożony FZŚ w Nowej Soli. 

 


 Tradycyjnie na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej siostry z III Zakonu przygotowały Ołtarz przy Domu Zakonnym.